Wanny akrylowe opinie.

wanny akrylowe opinie

Wanny akrylowe opinie, które zebraliśmy dla was żeby zakup wanny był przemyślany i uproszczony. Nie musisz sprawdzać, nie musisz szukać! U nas znajdziesz informacje, które pomogą Ci zdecydować, czy i dlaczego kupić wannę akrylową?

Kilka istotnych informacji o wannach akrylowych.

Nie więcej niż 15 lat temu, rynek był zdominowany przez wanny żeliwne i stalowe. Prostokątne, o jednym standardowym kształcie. Były zimne i żeby oprzeć się o ścianę trzeba było sobie ją polewać ciepłą wodą. Częste czyszczenie ich za pomocą różnego rodzaju mleczek, cifów i innych żrących środków sprawiało, że po paru latach powłoka ceramiczna się wycierała, a woda mogła spełniać swoje korodujące właściwości niszcząc wannę na tyle, że trzeba było myśleć o wymianie na nową.

Zmiana w naszym kraju nastąpiła w latach dziewięćdziesiątych. Mimo iż prace nad pozyskaniem metakrylanu metylu (popularnie zwanego akrylem) trwały od XIX w. Według naszych informacji pierwszą produkcję wanien akrylowych w Polsce zapoczątkowała w 1997 roku znana rodzinna firma z Wymysłowic. Potem nastała prawdziwa rewolucja w produkcji wanien, która trwa aż do dziś. Wanny akrylowe ze względu na swoje właściwości zaczęły wypierać z rynku wanny stalowe i żeliwne. Na zmianę miały wpływ przede wszystkim koszty produkcji. Akryl jest jak do tej pory najtańszym rozwiązaniem, zachowując przy tym właściwości jakościowe adekwatne do ceny pozyskiwania tego tworzywa sztucznego.

Inne zalety, które pomogły rozreklamować na cały świat wanny z metakrylanu metylu to ich właściwości termiczne. Wanny te szybciej się nagrzewają i co ważne nie dają wrażenia zimna w pierwszym kontakcie, tak jak w przypadku wanien metalowych. Są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i przy odpowiedniej konserwacji zachowują strukturę na wiele lat. Przy tym warto wspomnieć o prawidłowym czyszczeniu wanien akrylowych. Nie powinno się używać mocnych środków żrących, a raczej łagodnych płynów lub takich ze specjalnym przeznaczeniem do wanien akrylowych. Dzięki temu wanna zachowa niezmieniony wygląd jak w dniu zakupu.

Tu przeczytasz więcej o tym jak czyścić wanny akrylowe.

Wanny akrylowe opinie.

Prześledziliśmy najciekawsze naszym zdaniem opinie o wannach akrylowych, które krążą w internecie. Postanowiliśmy zebrać je w jedno miejsce i podzielić się z wami, aby ułatwić niektórym decyzję zakupu, albo też utwierdzić w przekonaniu o wyższości wanien metalowych nad akrylowymi. Ostateczne zdanie wyrobicie sobie sami, my tylko pomagamy w pozyskaniu opinii na temat wyżej wymienionych artykułów wyposażenia łazienek.

Opinia z forum dużego portalu internetowego, (wskazówki do konserwacji).

„(…) Co do wanien akrylowych, to że matowieją to wina często użytkowania. Wanien akrylowych nie można myć popularnym cifem czy innymi środkami zawierającymi kredę wybielającą i silne detergenty. Wanna akrylowa myta miękką ścierką i płynem do mycia naczyń czy środkami do mycia akrylu będzie długo służyła. (…) Co do tanich wanien to ostrzegam, zarówno tanie blaszane jak i akrylowe nie pociągną długo (…)”.

Opinia z bloga budowlanego ze stolicy.

(…) „Wanny akrylowe są cieplejsze niż stalowe, ale za to jak się naleje wodę to stalowa wanna dłużej będzie utrzymywała temperaturę”. (…)

Opinie z najbardziej znanego portalu budowlanego w kraju.

„Kupując wannę akrylową trzeba zwrócić uwagę na grubość powłoki. Te cienkie są wiotkie i niestabilne”.

„Widzę, że mniej znani producenci są jak najbardziej rzetelni. To dobrze, bo zamierzam kupić mniej znaną wannę i miałam co do niej obawy. (…) Jest tyle wpisów w internecie: że akryl się rysuje, pęka, żółknie itp. A tutaj widzę że niekoniecznie. Co do dysz od hydromasażu, to czytałam że wiele zależy od sposobu kąpieli, że olejki itp potrafią zapchać dysze. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy jest to raczej jakaś bajeczka speców od marketingu?”

Opinia ze znanej gazety internetowej.

„Nie wszystkie wanny akrylowe są z akrylu, chociaż niektórzy producenci wprowadzają w błąd klientów – produkują je z ABS i tylko pokrywają cieniutką warstwą akrylu. (…) Akryl wynaleziono w Anglii i tam są najlepsze firmy produkujące płyty z ”

Opinia z forum budowlanego. (wytrzymałość wanny akrylowej)

„Wanna akrylowa na spodzie powinna być wzmocniona płytą ze sklejki, która jest obłożona matą szklaną i żywicą epoksydową i do tego dokręcany jest stelaż. Powłoka akrylowa jest wykończeniem i raczej nic nie ma do wytrzymałości. Miałem brodzik co po 1,5 roku pękł, bo nie było w nim płyty. Panowie z serwisu przyjechali i wymienili na wzmocniony z płytą bez żadnych problemów”.

Opinia z portalu wyposażenia wnętrz.

„Niby tak, można samemu naprawiać nieduże zarysowania na akrylu, ale podobno potem mogą być trudności w reklamacji jeśli jeszcze obowiązuje gwarancja. Lepiej poczekać na serwis”.

Wanny akrylowe opinie i podsumowanie.

Jako podsumowanie opinia z pewnego forum regionalnego na temat zalet i wad wanien akrylowych.

„zalety:

  • mają przyjemną, ciepłą w dotyku powierzchnię;
  • łatwo w nich naprawić powierzchniowe uszkodzenia (zarysowania);
  • lekkie (wanna długości 150 cm waży około 17 kg)
  • łatwy transport i montaż;
  • jeśli z dobrego akrylu, łatwe do utrzymania w czystości;

wady:

  • jeśli akryl jest słabej jakości, szybciej matowieją;
  • łatwo się rysują (trzeba uważać ze stosowaniem środków czyszczących, które zawierają substancje ścierne);
  • mogą uginać się pod ciężarem wody, przez co odrywają wypełnienia spoin”.

Wszystkie opinie wykorzystane w artykule należą do osób trzecich, serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich bezpośrednią treść, a jedynie ma na celu pomóc
w budowaniu własnego zdania na temat zawarty w tytule artykułu. 

Zachęcamy do podzielenia się własną opinią w komentarzach poniżej.

„Wanny akrylowe opinie”

chcesz kupić armaturę z marketu? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!
wiedziałeś, że niepełnosprawni mogą dostać do 95% dofinansowania do remontu łazienki? Czytaj tutaj!
tutaj możesz sprawdzić naszych producentów wanien akrylowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *