Ceramika łazienkowa, czyli podstawowe wyposażenie sanitarne.

Ceramika łazienkowa jest standardowym wyposażeniem każdej łazienki. W skład tej grupy produktów wchodzą miski sedesowe, umywalki, bidety, zestawy podtynkowe i wszelkie akcesoria. Rynek branży sanitarnej i wyposażenia łazienek obfituje w wiele rozwiązań instalacyjnych. Wybrane modele ceramiki łazienkowej można montować na podłodze lub wieszać na ścianie przy pomocy zestawów podtynkowych (w przypadku misek sedesowych oraz bidetów). Natomiast w przypadku umywalek nie musimy ograniczać się do standardowych kształtów, rozmiarów czy nawet sposobu montowania. Mamy do wyboru najróżniejsze formy, okrągłe, prostokątne nawet abstrakcyjne.

Szukając odpowiedniej miski WC podstawową rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć jest rodzaj podłączenia kanalizacyjnego. Jeśli podejście kanalizacyjne jest umiejscowione na ścianie, konieczne będzie dobranie miski ustępowej z poziomym odpływem, czyli tak zwaną miskę poznańską. Natomiast jeśli podejście znajduje się w podłodze odpowiednia będzie miska z odpływem pionowym, czyli tak zwana miska warszawska. Pewnym rozwiązaniem może być wybór miski z odpływem uniwersalnym, pasującym zarówno do odpływów poziomych jak i pionowych.

Tu jest osobny artykuł o różnicach między odpływem warszawskim a poznańskim.

Kwestia umywalki jest kolejnym wyborem, przed którym będziemy musieli stanąć w obliczu remontu, lub budowy łazienki od podstaw. Modne ostatnimi czasy stają się umywalki nablatowe, które w połączeniu z oryginalnymi blatami nadają efektywności wnętrzom sanitarnym i są niejednokrotnie oznaką wyrafinowanego gustu. Jeśli jednak wolisz prostotę i standardowe rozwiązania najlepsza będzie klasyczna, biała umywalka ceramiczna w wersji stojącej lub wiszącej. Spośród dostępnych umywalek warte uwagi są produkty wykonane z innych materiałów niż ceramiczne na przykład szklane, stalowe czy drewniane. Jednak ze względu na swoją unikatowość nie należą one do najtańszych.

Posiadamy również inne akcesoria do ceramiki łazienkowej: zawory, spłuczki, przyciski do spłuczek podtynkowych, zestawy mocowania podtynkowego, pisuary, zestawy odpływów, deski sedesowe i preparaty czyszczące. Dla klientów biznesowych mamy w ofercie rozwiązania od producentów ceramiki łazienkowej dla łazienek publicznych, barów i restauracji, urzędów, instytucji kultury i innych miejsc użyteczności publicznej.

Ceramika łazienkowa