Zlewozmywaki, mogą być źródłem inspiracji.

Czy zlewozmywaki mogą być źródłem jakiejkolwiek inspiracji? Jak niegdyś powiedziała słynna autorka kryminałów Agatha Christie Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie. Aby jednak ta codzienna czynność nie była uciążliwym zajęciem należy zadbać o produkty najwyższej jakości. Ponieważ solidne wykonanie może mieć znaczący wpływ na wygodę użytkowania oferowanych produktów.

Zlewozmywaki standardowe wykonane są ze stali nierdzewnej o grubości 1 mm. Dostępne są najczęściej w kilku wersjach, jednokomorowe, dwukomorowe, z ociekaczem lub bez, dodatkowymi akcesoriami są specjalne elektryczne rozdrabniarki oraz pojemniki na płukanie żywności. Kształty zlewozmywaków zwykle są tworzone na bazie prostokąta, czy w przypadku jednokomorowych na podstawie kwadratu. Lecz są na rynku również produkty owalne, całkiem okrągłe, a nawet narożne przypominające kształtem trapez. Stalowe zlewozmywaki pasują do każdego rodzaju aranżacji kuchennej, więc należą do najczęściej kupowanych.

Modne ostatnimi czasy są zlewozmywaki granitowe. Ciężkie i majestatycznie masywne świetnie sprawdzą się w nowoczesnych kuchniach. Można je montować z różnymi akcesoriami na przykład są wersje z ociekaczem umieszczonym do wyboru po prawej lub po lewej stronie. Są wersje z ruchomymi deskami do krojenia. Same zlewy są dostępne w różnych odcieniach granitu, co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne. Niektórzy producenci dają możliwość łączenia granitowego zlewu z bateriami o granitowych elementach, aby całość dobrze się komponowała.

Dostępne są również produkty ceramiczne, które charakteryzują się odpornością na uderzenia, zarysowania, oraz na wysoką temperaturę. Zlewozmywaki ceramiczne wyróżniamy, podobnie jak inne grupy produktowe w zależności od sposobu montowania. Najbardziej popularne są zwykłe zlewy nablatowe, lecz można dostać również wpuszczane w blat i podwieszane do blatu od spodu. Ciekawe i wzbudzające coraz większe zainteresowanie są zlewy wykonane ze szkła hartowanego. Gładkie i błyszczące wspaniale wkomponują się w minimalistyczną kuchnię. Ze względu na specjalną i prostą powierzchnię bez wypukłości mogą być dostępne w szerokiej skali kolorystycznej lub z dowolnym nadrukiem na szkle.

Zlewozmywaki