Deska sedesowa, jak dobrać odpowiednią deskę do muszli klozetowej?

deska sedesowa

Czy każda deska sedesowa jest taka sama? Zdecydowanie nie. Z tego artykułu dowiesz się co trzeba zrobić, aby dobrać odpowiednią deskę sedesową do muszli klozetowej i poznasz różne sposoby ich prawidłowego mierzenia.

Deska sedesowa, odpowiednie dopasowanie nie jest takie proste.

Przychodzi taki czas, że deska sedesowa w twojej łazience wymaga wymiany. Idziesz do sklepu i tutaj zaczyna się problem. No bo jak to, nie każda deska sedesowa jest taka sama? Otóż nie. Istnieje wiele rodzajów i kształtów desek sedesowych. Można powiedzieć, że ilu producentów, tyle rozmiarów desek. Jak zatem prawidłowo dobrać odpowiedni produkt pasujący do naszej miski ustępowej? Trzeba dokonać pewnych pomiarów.

Ważne jest, aby zmierzyć długość deski od elementów mocowania do najdalszego przeciwległego punktu. Następnie mierzymy szerokość deski w najszerszym miejscu. I rozstaw śrub mocowania. (rys 1)

rys 1. mierzenie deski sedesowej w najszerszym i najdłuższym miejscu.

Odrysowywanie deski.

Najlepszym sposobem jest dokonanie pomiarów deski i jej przyniesienie do sklepu, wtedy nie będzie możliwości pomyłki w doborze odpowiedniej deski sedesowej. Jednak jeżeli z jakichś przyczyn nie możemy tego zrobić najłatwiejszym sposobem będzie odrysowanie deski na odpowiedniej wielkości kartce papieru, lub kartonie.

Odrysować należy otwór wewnętrzny deski, oraz otwór zewnętrzny. Lub zmierzyć długość i szerokość w najszerszym i najdłuższym miejscu deski. (rys 2)

rys 2. schemat odrysowywania deski sedesowej na kartonie

Pomiary dokonywane na muszli.

Być może kupiłeś muszlę bez zestawu i teraz sam musisz dobrać właściwą deskę sedesową. Aby zrobić to poprawnie należy dokonać pomiarów na misce ustępowej, według załączonego rysunku.

Podobnie jak w przypadku mierzenia samej deski sedesowej należy zmierzyć rozstaw otworów mocowania (od środka otworu do środka otworu) Następnie mierzymy szerokość, tak jak w poprzednich pomiarach (w najszerszym miejscu). Długość mierzymy od środków otworów mocowania do najdalszego przeciwległego punktu deski sedesowej. (rys 3)

rys 3. mierzenie muszli sedesowej

Pamiętaj, że dobrze wykonane pomiary znacznie przyspieszą zakup deski sedesowej i pomogą sprzedawcom w doborze odpowiedniego produktu, bez niepotrzebnych pomyłek i stresów z tym związanych.

Zobacz niektóre produkty od naszych producentów, które można dostać u nas.

deski sedesowe klasyczne, białe.

poliestrowe, z nadrukiem.

różne od AWD.

Ustawa antysmogowa już obowiązuje! Masz ekologiczny piec? tutaj przeczytasz o kotłach klasy 5
Czy kupiłbyś wyposażenie łazienek z marketu? poznasz za i przeciw klikając w ten link

3 thoughts on “Deska sedesowa, jak dobrać odpowiednią deskę do muszli klozetowej?

  1. Jolcia Reply

    Oczywiście, wszystko musi być dokładnie wymierzone żeby miało ręce i nogi.

  2. Kaśka Reply

    Wiadomo, że trzeba wymierzyć, ale też dopasować do potrzeb rodziny ja znalazłam idealny sedes i deskę.

  3. Iwona Reply

    Moze tutaj ktos wie gdzie znajde deske sedesowa z niecodziennym rozstawem srub 20cm firmy Koło ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *