Baterie łazienkowe, sanitarne i inne.

Sanitarne baterie łazienkowe i kuchenne, w każdym salonie są widoczne na pierwszy rzut oka. Całe ściany wystawowe błyszczą ocynkowanymi i chromowanymi powierzchniami armatury sanitarnej. Wszystkie wyglądają podobnie, jednak gdyby ktoś myślał, że dobranie odpowiedniej baterii jest dziecinnie proste może być w błędzie. Jest wiele rodzajów baterii łazienkowych i kuchennych. Podstawowym ich rozróżnieniem jest podział na przeznaczenie, miejsce montowania i sposób regulacji przepływu wody. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej baterii nie należy do rzeczy najłatwiejszych.

Istnieją więc baterie umywalkowe, wannowe i zlewozmywakowe. Te zaś można montować na umywalkach, czy zlewach a także na blatach. Istnieje możliwość instalacji armatury bezpośrednio do ściany lub dzięki systemom podtynkowym. Baterie wannowe mogą być montowane na wannie, na ścianie a nawet na podłodze. Tzw. baterie podłogowe, chociaż nie należą do najtańszych mogą doskonale współgrać z wannami wolno-stojącymi. Pozostałe rodzaje baterii to baterie termostatyczne, których zadaniem jest oszczędzanie wody. Baterie natryskowe, łączone z pełnymi kolumnami prysznicowymi lub deszczowniami. Baterie bidetowe i specjalistyczne, na przykład szpitalne, lub z przedłużonym kranem.

tutaj jest artykuł, z którego dowiesz się jakie są rodzaje baterii łazienkowych.

Spośród baterii można jeszcze rozróżnić te jednouchwytowe i dwu-uchwytowe, z osobnym zaworem na ciepłą i zimną wodę. A także całkowicie bezobsługowe, nowoczesne baterie elektryczne, bezdotykowe. Następnym krokiem w doborze odpowiedniej baterii łazienkowej czy kuchennej jest wybór materiałów z jakich są wykonane. Wybór kształtów, a nawet (w przypadku niektórych producentów) możemy dokonać wyboru koloru baterii. Projektanci mają dzisiaj prawdziwe pole do popisu jeżeli chodzi o ostateczny wygląd armatury. Można pokusić się o stwierdzenie, że design baterii łazienkowych nie zna żadnych granic. Są baterie o standardowym okrągłym kształcie, modne ostatnio kwadratowe, czy o kosmicznie opływowych kształtach budzące skojarzenia rodem z filmów science fiction. Nam pozostaje jedynie wybór odpowiedniej armatury pod względem przeznaczenia, montażu i wyglądu. W czym chętnie i rzetelnie pomagamy klientowi.

Baterie