Ceramika łazienkowa producenci polscy

ceramika łazienkowa producenci polscy

Na pytanie: Czy warto wspierać krajowy kapitał? Odpowiedź brzmi, warto! Ponieważ lokowanie kapitału w kraju to działające przedszkola i szkoły, szpitale i jednostki ratunkowe, rewitalizacje krajobrazów miejskich i dróg oraz zapewnianie lepszej przyszłości nam i następnym pokoleniom.

Ceramika łazienkowa producenci polscy.

Oto lista polskich producentów ceramiki sanitarnej i innych artykułów wyposażenia łazienek. Warto o tym wiedzieć, warto poznać firmy, których kapitał ma wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Ostatnimi czasy daje się zauważyć tendencja do coraz bardziej świadomego patriotyzmu gospodarczego. Jest to zdecydowanie dobry kierunek, który w przyszłości zaowocuje wzrostem gospodarki i umocnieniem pozycji naszych producentów na arenie międzynarodowej.

Cersanit

Firma z delfinem w logo istnieje od 1998 roku. Nazwa pochodzi z połączenia dwóch wyrazów i . Firma obecnie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Cersanit. Największym akcjonariuszem grupy jest milioner i kierowca rajdowy Michał Sołowow (związany również z grupą kapitałową Synthos). Firma w swojej ofercie ma kompleksowe wyposażenie łazienek od płytek ceramicznych, przez zestawy podtynkowe aż po armaturę, z ceramiką łazienkową na czele.

W naszym artykule wykorzystaliśmy produkty wyposażenia łazienek dla niepełnosprawnych firmy Cersanit.

fot. Cersanit

Massi

Firma produkująca wyposażenie łazienek i ceramikę sanitarną założona w 2011 roku przez rodzinną firmę Barteks. Firma z siedzibą w Białutach (woj. Mazowieckie) jest producentem stosunkowo młodym, więc ciężko znaleźć niezależne i obiektywne opinie na temat oferowanych przez nich artykułów. Wzornictwo projektowe jakie proponuje firma spod Warszawy jest wysoce nowoczesne i wyposażone w funkcjonalność do maksimum możliwości. Przy tym ceny jakie obowiązują u producenta nie są nieprzystępne, jak w przypadku innych producentów oferujących nowoczesny design. Massi zakłada, że maksymalna użyteczność powinna być rzeczą standardową, a nie luksusową. Firma daje 5 lat gwarancji na ceramikę łazienkową.

Deante

Polska spółka powołana w 1990 roku. Z główną siedzibą w Łodzi i magazynami w Zgierzu. Zajmują się przede wszystkim produkcją armatury sanitarnej i produkcją zlewozmywaków, ale mają również 10 letnie doświadczenie w produkcji ceramiki sanitarnej. Ma dwie fabryki produkcyjne, jedną w Tomaszowie Mazowieckim, a drugą w Kantonie w Chinach. Mimo zagranicznej produkcji (z europejskich komponentów – jak piszą w prezentacji wizerunkowej firmy) kapitał firmy jest w 100% ulokowany w Polsce.

rys. Deante

Armatura Kraków SA

Zgodnie z nazwą producent pochodzi z dawnej stolicy. Firma z historią, zmieniająca się od roku 1922. Na początku jako Łagiewnicka Fabryka Armatur. Od 2009 roku wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Armatura, obok Armatoory SA i Armagoru – który swoją produkcję prowadzi w pobliskiej Praszce. Na początku firma zajmowała się jedynie produkcją armatury sanitarnej, ale od 2012 roku grupa kapitałowa uzupełniła swoją działalność o wejście w nowy segment – ceramikę sanitarną, poprzez nabycie spółki RADIMP z Katowic przez nową spółkę celową grupy Armadimp SA.

Omnires

Spółka z o. o. z siedzibą w Nadarzynie k. Warszawy. Powstała również w latach 90-tych ubiegłego wieku. Prowadzi produkcję wyposażenia łazienek łącznie z ceramiką. Swoje produkty sprzedaje pod trzema markami: Omnires (produkty premium), BIHC (podobne produkty w niższych cenach) oraz Marble+ (umywalki, bidety, wanny wykonane z lanego marmuru).

rys. Omnires

Opoczno

Mimo iż firma kojarzy się najbardziej z płytkami ceramicznymi, to zajmuje się również produkcją umywalek, muszli, bidetów i pisuarów ceramicznych. Firma sięga historią do 1887 roku, a jej bezpośrednie korzenie pochodzą z fabryki Towarzystwa Zakładów Ceramicznych Dziewulski & Lange mieszczącej się właśnie w Opocznie. Szkoda tylko, że firma z tak bogatą historią ograniczyła się na swojej stronie internetowej jedynie do kilku zdań, które i tak niewiele mówią o historycznej tożsamości marki.

Excellent SA

Firma z Krakowa działa od 1990 roku. Zajmuje się produkcją kompleksowego wyposażenia łazienek, łącznie z ceramiką sanitarną. Prowadzi działalność produkcyjną pod trzema własnymi markami: Excellent, Actima i Axel.

Uwzględniliśmy najbardziej znanych polskich producentów ceramiki łazienkowej działających aktualnie na rynku. Jeśli kogoś pominęliśmy, zachęcamy do uzupełnienia w komentarzach. Dzięki temu będziemy mogli aktualizować artykuł, aby cały czas przedstawiał świeże informacje.

Poznaj opinie na temat wanien akrylowych.
masz w planach zakup płytek ceramicznych? koniecznie przeczytaj na jakie parametry zwrócić uwagę.
Czy w Polsce zabraknie styropianu? W artykule również prognozy na przyszłe lata.

One thought on “Ceramika łazienkowa producenci polscy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *